Szukaj:Słowo(a): Dom Kultury Chemik

3) Przystanek okre lony jako Bieruń Chemików I nż nazywa się jednak ERG I
(przynajmniej nie przypominam sobie zeby kiedykolwiek to zmieniano),Jak już to próbowano zmienić ERG I na Bieruń Stary Dom Kultury, ale
cosik nie wyszło ;-)

podobnie ERG nazywa się ERG II, a Plac autobusowy - Dworzez PKP (choc nie ma
w poblizu zadnego dworca)Plac Autobusowy to jest nazwa wg MZK Tychy. Nie wiem jak się nazywa ten
przystanek w PKSiS, a ta nazwa powinna być jako ta podstawowa.

7) Przez zajezdnię Zawodzie zdaje się 162 nie je dzi, za to je dzi tamtędy
np. 77 w niektórych kursach, czego nie zaznaczono.No całe dwa kursy plus jeden skrócony do zajezdni :P

6 listopada 2008 r. w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" w kawiarni "Smok"zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w sezonie 2007/08 we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz trenerom i działaczom zasłużonym w ich osiągnięciu.
Jest nam niezmiernie miło, że wśród tegorocznych laureatów znaleźli się także nasi reprezentanci:
Agnieszka Smolak
Marek Czapka
Sebastian Chudzik
Damian Gębal
Adrian Łbik
i trener Marcin Kostyra
Serdeczne GRATULACJE
Bogdanie, znalazłam notatki z 1967 r. i mogę podać dokładną datę dzienną koncertu w Domu Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu - było to w piątek 17 lutego, a więc dzień po urodzinach Niemena. Co do koncertów z Teatrze Polskim we Wrocławiu - były później, jeszcze nie mogę podać daty. Porównywałam reakcje publiczności, która przychodziła na koncerty do Hali i teatru. Do teatru chodziłam na wszystkie koncerty, gdy były dwa jednego dnia - byłam na obu, gdy cztery w ciągu dwóch dni - byłam na czterech. I tam reakcja publiczności była różna, wytwarzał się inny klimat, inaczej też reagował Niemen. Pamiętam np. takie wydarzenie - na popołudniowym koncercie zaśpiewał pieśń "Pielgrzym", stojąc przy instrumentach klawiszowych, na wieczornym - gdy doszedł do tego punktu, wziął do ręki mikrofon, usiadł na stopniach prowadzących na scenę, i półgłosem, w absolutnej ciszy, wyrecytował ten wiersz Norwida. Warto było spędzić parę godzin w teatrze, by być świadkiem tego wydarzenia, by to przeżyć. Pozdrawiam Ala
Rzeczywiście, dawno nie wchodziłem na ten wątek (tak z rok...). Przypomniałem sobie wracając z Gliwic (Pionek #8, 6 września 2008), że kiedyś chciałem zebrać chętnych na regularne spotkania ludzików z K-K i okolic i założyłem jakiś wątek w tej sprawie. Ucieszyłem się widząc, że coś drgnęło.

Moja lista gier, podana w pierwszej wiadomości (poście ?) tego wątka nieco się wydłużyła.

To, czym dysponuję, aktualizuję tutaj:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/SeekerPol?own=1&ff=1

Jeśli o mnie chodzi, to chętnie grywałbym w planszówki co tydzień, może co dwa. Pasują mi piątki lub wtorki.
Jakie miejsce proponujecie?

Ja proponuję na początek takie kandydatury:
- pub Atena (Kędzierzyn, w kinie "Chemik", przy głównej ulicy (Aleja Jana Pawła II, jakieś 10 minut od dworca PKP)
- pub Laguna (też przy głównej ulicy, jeszcze bliżej dworca niż Atena, około 3 minuty)
- pub Kosmos (też przy głównej ulicy, pomiędzy Laguną a Ateną, około 8 minut od dworca PKP)

Jak będzie jakieś szersze zainteresowanie to mogę zapytać w którymś z domów kultury (np. kino Chemik, RSM, ODK Kosmos).

W Koźlu za bardzo nie znam odpowiednich miejsc, zakładam jednak, że na pewno istnieją.

Do np. Zdzieszowic też mógłbym czasem dojeżdżać (można oczywiście pomyśleć o naprzemiennym miejscu spotkań: K-K, Zdzieszowice, ew. inne, K-K, Zdzieszowice, ew. inne, itd....).

Pozdrowienia, Seeker, 8 września 2008, 23:18
Zgadza się, DanCo. Nie mówię hurraoptymistycznie, że się pomyślnie skończy i liczę się z tym, że dalej będziemy spotykać się jednak po knajpach czy innych pizzeriach. Dostrzegam wszakże szansę na powodzenie. Byle spokojnie, metodycznie, krok po kroczku...

Garść kolejnych informacji. Pani Hanny Białas, z którą chcę rozmawiać, dzisiaj nie było (wyjazd do Krakowa). Pogadałem chwilę z jej mężem (to on jest kierownikiem kina Chemik - tutaj więcej szczegółów dla zainteresowanych). Dowiedziałem się, że remont kina Chemik potrwa dłużej niż zakładano. Miał trwać do końca 2008, a okazuje się, że wynikły okoliczności, których rezultatem jest, że remont potrwa prawdopodobnie jakoś do wiosny 2009. Do tego czasu będzie raczej na pewno problem - bo i wszelkie działające sekcje/kółka zainteresowań są z przymusu porozlokowane w osiedlowych domach kultury. Po rozmowie z panią Hanną liczę na to, że będę wiedział coś konkretniejszego. Bo - na dobrą sprawę - to nie musi być w kinie Chemik, prawda?

A jaką nazwę proponować? Ja myślałem o Sekcji Planszaków. Podajcie Wasze sugestie. To zresztą chyba nie ma większego znaczenia, pewnie będzie można zmienić. W każdym razie dziś takie pytanie padło i jakoś wykręciłem się od odpowiedzi.

Co do Santy Anno - zmieniłem swoje zamówienie. To faktycznie party game i raz jeszcze zastanowiłem się, czy będzie mnie i innym chciało się biegać wokoło stołu i wytężać wzrok. W podobnej cenie wypatrzyłem Pędzące żółwie - sprawdzone, podobają mi się...

Pozdrowienia, Seeker, 2008-10-20, 14:57.
Rozmawiałem z Panią Hanną Białas. Mamy zgodę na spotkania w kinie Chemik w czwartki (inne dni też pewnie wchodziłyby w grę, zwłaszcza w czasie wakacji), Możemy zaczynać nawet od godz. 16 (ja się na tę godzinę nie piszę, dla mnie zbyt wcześnie) a grać do końca emisji ostatniego czwartkowego seansu filmowego. Spotkania będą odbywały się w sali nr 19, jest to prawdopodobnie największa możliwa sala w kinie Chemik (nie licząc kinowej), mieści się tam swobodnie jakieś 100 osób. W tym samym czasie będą się tam odbywały spotkania filatelistów, więc żebyście nie byli zdziwieni, gdy ktoś się przysiądzie z klaserem. Nie ma ich wielu i spokojnie powinniśmy się zmieścić. Będzie sposobność do tego, aby bez większego wysiłku, mimowolnie wręcz, zainteresować kolejne osoby naszym hobby.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Mówię wedle ustaleń telefonicznych (i własnej niezawodnej sklerozy...):
1. Po wejściu do kina Chemik pytamy się pani przy szatni gdzie jest sala 19.
2. Mówimy że idziemy na spotkanie sekcji planszowej (osoba pracująca w szatni powinna być poinformowana - a czy będzie to się okaże).
3. Gramy, oglądamy znaczki, wymieniamy fachowe uwagi na temat ostatnio wydanych serii z motylkami. (a'propos, może taki Thurn und Taxis byłby niezłą wspólną platformą zainteresowań...).
4. Po zakończeniu spotkania informujemy osobę w szatni, że skończyliśmy i salę można zamknąć.

Chyba nic specjalnie trudnego (Pędzące żółwie skill level...).

Może ktoś wspomni ostatnie spotkanie w Domu Kultury w Koźlu?

Pozdrowienia, Seeker
2009-06-27, 11:25
Najlepiej to poszukajcie ludzi, którzy się znają na kulturze, bo jak na razie, to Dom Chemika odwala fuszerkę (choć nie wszyscy).
Przejedźcie się po innych Domach Kultury w innych miastach, trochę jeździłem po Polsce i wiem, że jak na tak duży ośrodek można więcej zdziałać.
Poza tym chętniej zobaczyłbym i usłyszał więcej zespołów wykonujących muzykę popularną, rockową. Na dużej scenie. Nie w zadymionej knajpie.
Dlaczego takich koncertów jest tak mało? Dlaczego nie zapraszacie? A jak zapraszacie to czemu takie warunki im stawiacie, że nie chcą grać?
Pozdr
no coz, wiele przeczytalem i masa mi w glowie mysli siedzi. cena na koncert 18.01... nas zdziwila jak sie o niej dowiedzielismy, ale jesli ktos chce wspierac lokalna kulture, to wystarczy ze podaruje sobie dla niej dwa piwa badz paczke papierosow. dom chemika... robi duzo, choc moim zdaniem wciaz za malo dla mlodziezy. jest niesamowicie roznorodny, ale wiele sie wypalilo - pokus, coverowanie przez kolejnych wokalistow M&Msa, malo efektowne przedstawienia... nie ma niczego z kopniakiem energii, co zachecaloby rzesze widzow/talentow do brania w tym udzialu. najbardziej udane sa co rok warsztaty jazzowe, bo maja tradycje, fachowcow, nowe pomysly [jazz jest niesamowicie kreatywny] i naplywajace rokrocznie nowe twarze.
reasumujac proponuje wiecej swiezosci i czegos nowatorskiego, np musical, festiwal mlodych talentow, cokolwiek. kiedys byl koncert gospel - rewelacja uwazam. zycze owocnej pracy.
Trasa wiosenna zespołu Globetrotters Występujący w składzie: Bernard Maseli, Kuba Badach, Nippy Noya, Jerzy Główczewski:

Trasa wiosenna w okresie 21.04.-06.05.

Pierwsze terminy;
21.04.sobota - Świdnica (Świdnickie Centrum Kultury)
22.04.niedziela - Kluczbork (Jazz Pub)
27.04.piątek - Warszawa (Podziemie Kamedulskie)
28.04.sobota - Kraków (Festiwal Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie)
29.04.niedziela - Gdynia (Klub Muzyczny Pokład)
30.04.poniedziałek - Szczecin (Tiger Pub)
03.05.czwartek - Suwałki (Galeria Rozmarino) (ja się tu wybieram )
05.05.sobota - Kędzierzyn Koźle (DK Chemik)
06.05.niedziela - Pawłowice Ślaskie (Ośrodek Kultury)
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale zmieniłam temat na ogólny, bo koncertów wiosennych Globsów się szykuje "trochę", a przecież nie będziemy dla każdego zakładac oddzielnego topicu

W każdym razie jeśli już w radości swej temat załozyłeś to ja wklejam tu terminy trasy wiosennej Anno Domini 2007:

Trasa wiosenna w okresie 21.04.-06.05.

Pierwsze terminy;
21.04.sobota - Świdnica (Świdnickie Centrum Kultury)
22.04.niedziela - Kluczbork (Jazz Pub)
27.04.piątek - Warszawa (Podziemie Kamedulskie)
28.04.sobota - Kraków (Festiwal Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie)
29.04.niedziela - Gdynia (Klub Muzyczny Pokład)
30.04.poniedziałek - Szczecin (Tiger Pub)
03.05.czwartek - Suwałki (Galeria Rozmarino)
04.05. piatek - Lubin (Centrum Kultury "Muza")
05.05.sobota - Kędzierzyn Koźle (DK Chemik)
06.05.niedziela - Pawłowice Ślaskie (Ośrodek Kultury)
tak się składa, że koncert rynkowskiego to wydatek maksymalnie 10 tys (podejrzewam, że władze zapłaciły za występ koło 6-7 tys.). Natomiast żeby przyjechała rodowicz albo krawczyk, to trzeba zapłacić 50 tysięcy złotych. Fakt faktem, ostatnio zawstydził nas Ciepielów, w którym jakieś 3 lata temu Krawczyk rzeczywiście gościł. Wydaje mi się, że szanse zwolenia na jakiś fajny koncert zwiększyłyby się, gdybyśmy mieli Dom Kultury z salą widowiskową z prawdziwego zdarzenia. Puławy mają Dom Chemika i dzięki temu gościły u nich np. Wilki. W Kozienicach jest "amfiteatr" nad jeziorem oraz fajny stadion i też tam odbywały się festyny z gwiazdami typu ich troje (kiedy byli na topie) oraz na stadionie lato z radiem (Perfect i Various Manx).
na plakatch mozna znalezc info:

16 luty - start o 17, koniec o 23
POKAZ FILMOW EKSTREME
poleci :
NSTRIP, ADDICTION, STREET TRIAL TYCHY REAKTYWACJA,
KRK VIDEOZIN#1

WRAZ Z KONCERTEM NATURAL VIBRATIONS ( tj. jakis zespol grajacy reggae - podobno z Bierunia - w kazdym razie nie mylic z tym zagranicznym)
na koniec rockoteka w klimatach PUNK/REGGAE/SKA

Dom Kultury GAMA ul. Chemików 45
Bieruń Stary

23 Luty koncert :
Korozja świadomości - godz 17
Creeping death - godz 18:30
DK "GAMA" ul. Chemików 45
(niestety nie mam informacji jaki to rodzaj muzyki)

COS DLA STARSZYCH ( chyba ze ktos z mlodszych tez lubi :p )
13 luty świetlica środowiskowa Bierun, ul. Remizowa 19 godz.18:30
KONCERT WALENTYNKOWY
"rozyjskie ballady i romanse " w wykonaniu Aleksandra Maceradiego
dodatkowa atrakcja wieczoru bedzie wystep młodziezowego zespolu "PI RAZY DRZWI"
Co do alkoholu to na pewno bedzie ochrona, która bedzie tego pilnowala, poniewaz taki wymóg postawil nam Puławki Osrodek Kultury"Dom Chemika" gdzie cala impreza sie bedzie odbywac. Co do noclegów bedzie udostepnione kilka sal, gdzie bedzie mozna sie polozyc, ale oczywiscie spiwory karimaty i inne udogadniacze mile widziane:p
Witam

Zaszły małe zmiany w trasie:

14.11. Zakrzewo, Dom Polski
15.11. Leszno, Miejski Ośrodek Kultury
15.11 Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury
17.11. Sumperk, BLUES ALIVE
19.11. Chorzów, MDK Centrum,W KRĘGU BLUESA/BLUES ALIVE
20.11. Piekary Śl., Ośrodek Kultury Andaluzja
22.11. Jaworki, Muzyczna Owczarnia
23.11. Puławy, P.O.K.'Dom Chemika'
24.11. Konin, BLUESONALIA
25.11. Białystok, JESIEŃ Z BLUESEM
26.11. Suwałki, Klub Na Starówce
27.11. Siemiatycze, Siemiatycki Ośrodek Kultury
28.11. Olsztyn, Bohema Jazz Club
29.11. Gdynia, Bohema Jazz Club
30.11. Warszawa, Klub Proxima, Warsaw Blues Night

Puławy 23.11.06 , pozostają bez zmian

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie na koncerty !
10-lecie Kabaretu Ani Mru-Mru:
2009-03-09 Warszawa Sala Kongresowa
2009-02-07 Kępno Hala MOSIR
2009-02-08 Łódź Filharmonia Łódzka

Kabaret Ani Mru-Mru
2009-02-20 Leżajsk Miejskie Centrum Kultury
2009-02-21 Łęczna Zespół Szkół Nr 2
2009-02-22 Puławy Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
2009-02-04 Sochaczew Dom Kultury
2009-02-04 Żyrardów Dom Kultury
2009-02-05 Kutno Kutnowski Dom Kultury
2009-02-05 Gostynin Dom Kultury
2009-02-06 Sieradz Teatr
2009-02-06 Pabianice Kino Tomi
2009-02-07 Wieluń
NTO 7 listopada 2006

Donald Tusk odwiedzi Oposlzczyznę

Lider Platformy Obywatelskiej są dwudniową wizytę w naszym regionie rozpocznie dziś konferencją prasową w Opolu. O 12.30 weźmie udział w konwencji wyborczej w Nysie, w kinie "Pokój", a od 16.30 do 17.30 - w konwencji wyborczej w Domu Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu.

Kolejna konwencja z udziałem lidera PO odbędzie się w Opolu w godz. 18.30-20 w Teatrze Lalki i Aktora, zaś w godz. 20.30-21.30 przewidziany jest panel dyskusyjny z opolskimi przedsiębiorcami pod tytułem „Perspektywy rozwoju gospodarczego kraju”. Jutro o godz. 9 Donald Tusk wygłosi na Uniwersytecie Opolskim przy ul. Oleskiej wykład "Zasady polityki wobec migracji zarobkowej za granicę".

Źródło: http://www.nto.pl/apps/pb...61107001/-1/rss
dzien dobry;)
tak jak obiecal Pan Cafu:
impreza pod haslem KULTURA W PIGULCE;P Pulawy elo!!!;D
juz od 10 rano zaczynaja sie pokazy akrobatyczne, taneczne,spektakle i rozne inne bajery;) w Pulawskim Domu Chemika...
od 16 w Novej Aleksandrii( ul. Centralna 9):wernisaze malarstwa(: w tym bezkompromisowy Kamil Stanczak;)-> taka reklama;) i fotografii.
Uliczny teatr ognia (Fayah pon dem;) i jakies tam atrakcje...
o 20 koncerty hard corowo- punkowe;P no i pozniej Irie Sound i inni...^^(dla wtajemniczonych ) oraz bebniarze z Radzynia Podlaskiego;)
more info soon.
no i do zobaczenia w Pulawach;))
6 kwietnia 2006 z inicjatywy Prezesa Zgorzeleckiego Koła Stowarzyszenia Chemików Rzeczypospolitej Polskiej płk rezerwy Jana Zydronia w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się spotkanie żołnierzy rezerwy z Dyrektorem Wojskowego Biura Emerytalnego płk Leszkiem Kozigrodzkim. Podczas spotkania, w którym oprócz Burmistrza Miasta Mirosława Fiedorowicza uczestniczyło około 200 byłych żołnierzy omówione zostały zmiany w przepisach dotyczących uprawnień emerytalnych.
Poruszone zostały również między innymi: kwestie opieki zdrowotnej, nadawania medali oraz awansów na wyższe stopnie wojskowe oraz sprawy związane z organizacją kół i stowarzyszeń. Na zakończenie uczestnikom spotkania wręczone zostały legitymacje wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami

Roman Latosiński Naczelnik Wydziału Promocji i Informacji
Urząd Miasta Zgorzelec
Jedna z priorytetowych inwestycji w tegorocznym budzecie miasta bedzie remont Domu Kultury "Chemik". Remont pochlonie 5mln zł!!!!!!!!!!!!

W planie remontu znajduja sie:
1. wymiana instalacji elektrycznej
2. wymiana szybu wentylacyjnego
3. wymiana oswietlenia
4. Przebudowany zostanie sufit z wazacych 12 ton plyt zelbetonowych na plyty regipsowe
5. zamontowanie klimatyzacji
6. wymiana foteli
7. przebudowa sceny
8. wymiana lamp scenicznych na nowoczesne oswietlenie sceniczne

Prace remontowe wedlug oceny potrwaja 6-8 miesiecy.
W tym czasie kino Chemik bedzie zamkniete. Imprezy zaplanowane odbeda sie normalnie jak zaplanowano. Remont poczatkowo mial odbyc sie w okresie zimowym jednak zdecydowano sie na lato gdzie imprezy mozna przeniesc na wolne powietrze.

Reszta zajec ktore odbywaja sie w pomieszczeniach CHEMIKA zostana przeniesione do DK"Lech"- Blachownia
DK"Kubiczek"- Port
DK"Kozle"-Kozle
Wszystko skazuje na to ze w koncu uda uruchomic druga sale kinowa w miescie. wladze miasta chca zeby powstala ona w domu kultury w kozlu. projekt popieraja tez radni. kino hel ktore znajduje sie w kozlu stalo sie nie rentowne nie dawalo zyskow wiec miasto pozbylo sie problemu. jednak teraz nadazyla sie okazja przywrucenia wyswietlenie filmow w kozlu. przy okazji remontu sali koncertowej radni chca zlecic przebudowania sali i zrobienia sali kinowej na 100 osob. wiec istnialaby szansa na wyswietlania filmow na dwoch ekranach w chemiku i kozlu praktycznie jednoczesnie lub w odrebnym repertuarze. kino dzieki tym zmianom mogloby rowinac liczbe filmow wyswietlanych w miescie. a i podobno to przyniesie zysk. kino chemik mogloby realizowac wyswietlanie filmow bez zmian w momecie koncertow. poprostu wszelkie koncerty wystepy realizowane bylyby w kozlu. wiec dwa ekrany w kedzierzynie- kozlu hmm ciekawa alternatywa.
*_1-3 maja_* *MAJÓWKI Z MOK-iem*

*_1 maja _* parking przed Domem Kultury "Chemik"

*"Niech się święci 1 Maja"*

1500 "Pochód 1-Majowy" -- happening (zbiórka na Placu Wolności, przemarsz na parking

przed D.K. "Chemik")

1530 Koncert zespołu *"Kilersi"* -- piosenki dzieciństwa w rockowym wykonaniu

1630 Przeboje lat 60. i 70. w wykonaniu Studia Piosenki MOK

1700 Zespół *"Alkaline"* -- piosenki ery socjalizmu

1830 Konkurs: "Polskie rarytasy"

1900 *"Obstawa Prezydenta"* -- muzyka zespołu wywodzi się z bluesowej tradycji. To mieszanka różnych stylów muzycznych: rock 'n' roll, funky, rock, soul. Na koncertach wykonują głównie własne utwory, korzystając nieraz ze standardów muzyki.

2030 Lekcja śpiewania pieśni socjalistycznych

2100 "Dancing pod gwiazdami"

2200 Projekcja "Polskich Kronik Filmowych"

2215 "Dancing pod gwiazdami"

*_3 maja _* Rynek -- Koźle

*"Witaj maj, 3 Maj"*

1500 Zespoły taneczne i Studio Piosenki MOK

1600 Zespół *"A dlaczego nie?"* -- polskie przeboje

1730 Konkurs: "Europa i Konstytucja 3 Maja"

1800 *"U2"* -- najlepsze coverowe przeboje

1930 *"Queen"* -- największe rovery zespołu

Ponadto: stoiska gastronomiczne, dmuchane zjeżdżalnie, duże plansze do malowania dla dzieci, szachy plenerowe.
13 stycznia po raz 16. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trwają ostatnie przygotowania do imprezy, podczas której kwestować będzie około 200 wolontariuszy. O 8.00 wyruszą z puszkami na ulice, a od 15.00 w Domu KulturyChemik” orkiestra Jurka Owsiaka zagra na całego.

- Będzie grać Przedszkolna Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wystąpią maluchy z przedszkoli numer 5, 8, 15 i 24. Odbędzie się również loteria fantowa - wylicza Ariadna Miernicka-Warner - instruktorka MOK-u. Wieczorem o godz. 18.00 również panie będą mogły wspomóc akcję, a przy okazji trochę poćwiczyć, bo w programie imprezy przewidziano także aerobik.

Natomiast od godziny 16.00 w namiocie przed Domem KulturyChemik” - koncerty. Na scenie zaprezentują się: „Pluta Christmas Band” i „SZLAGIER MASZYNA”. Mieszkańcy będą mogli się też pobawić podczas Noworocznej Biesiady Kozielskiej. Orkiestra zagra także w Domu Kultury „Kubiczek” na os. Rogi. Tam impreza rozpocznie się o 16.00. W programie jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej nr 13, prezentacje sceniczne, Kotylionowy Bal Przebierańców oraz występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, więc atrakcji nie zabraknie.

Wielki finał to, oczywiście, światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni, które rozbłysną o godzinie 20.00.

W tym roku pieniądze zebrane podczas XVI Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczone zostaną na pomoc laryngologiczną dla dzieci.
Wrzosowisko 2007 coraz bliżej! Sprawdź program imprezy - jak zwykle dla fanów festiwalu przygotowaliśmy wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy na ten niezwykle klimatyczny festiwal.

28 września godz. 18.00 NAMIOT - parking przed Domem Kultury "Chemik"
(wstęp wolny)

"KONCERT WSPOMNIEŃ"

WYSTAPIĄ:
- zespół "KRĄŻEK"
- Sergiusz Stańczuk
- Marek Gordziej
- Tomek Lewandowski
- Leszek Kopeć
- zespół "RYKOSZEPT"
- zespół "BOHEMA"

29 września NAMIOT - parking przed Domem Kultury "Chemik"
(wstęp wolny)

GODZ. 13.00 - KONKURS
GODZ. 18.00 - KONCERT LAUREATÓW
- zespół " SŁODKI CAŁUS OD BUBY"
- zespół "CZERWONY TULIPAN"
- zespół "BOHEMA"

30 września godz. 18.00 SALA KINA "CHEMIK"
bilety 30,00 zł ()kasa kina "Chemik')

"ŚWIECIE NASZ" - PIOSENKI MARKA GRECHUTY W WYKONANIU WOKALISTÓW STUDIA PIOSENKI MOK

KONCERT STANISŁAWA SOJKI
www.mok.com.pl
Już wiem wszystko miałem cały czas jak na tacy w Gazecie Lokalnej.

Więc.....

6. Kwietnia 2008r. w Hali Sportowo- Widowiskowej Azoty w Kędzierzynie- Koźlu obędzie się

PO-PiS-y LiD-erów kabaretu

Kabaret pod Wyrwigroszem - "Parodia Jozin z bagin"
Kabaret Paranienormalni
Formacja Chatlet
Piotr Bałtroczyk
Jerzy Kryszak

Bilety do zakupienia w kasie kina Chemik jak i w Domach Kultury w całym województwie. Ceny nie podano niestety.
Jeśli ktoś będzie wiedział niech wali jak w ogień.

więcej info na temat poszczególnych kabaretow na stornie: www.kabarety.com
jakbyś wiedział to co ona


Ignorance is bliss
Niestety - czy jemy w restauracji, czy w domu, posiłek zrobiony z tego, co kupione w sklepie, wszystko to wielkie g....
Dlatego chyba lepiej nie wiedzieć i jeść ze smakiem.
Przypomniała mi się pani chemik, która zainteresowałą się chemią spożywczą, i zaczęła analizować skład żywności. Okazało się np., że jogurty z "żywymi kulturami bakterii" (których tam de facto nie ma) wogóle nie nadają się do jedzenia przez dzieci.
Dlatego jak ktoś chce jeść zdrowo, to własna działka albo zakupy u zaprzyjaźnionego rolnika. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to po prostu nie wnikać w to co jemy
W dniu 31 października 2007, godz. 12, Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza na otwarcie wystawy fotografii "Przechodniu, powiedz Polsce... Loreto. Monte Cassino" - ze zbiorów Biura Edukacji Publicznej IPN w Lublinie i Kazimierza Kasprzaka.
Wystawę można będzie oglądać do 30 listopada br.

więcej

akcja odbędzie się też w Kędzierzynie-Koźlu

Troszkę o akcji w ramach "Motoserca" która odbedzie się w Kędzierzynie-Koźlu.
Start -wiadomo - 4 kwietnia 2009 r.
Miejsce:parking przed Domem Kultury "Chemik" Kędzierzyn-Koźle ul.Jana Pawła
Godziny:14.00 do 19.00
W programie:
- oddawanie krwi
- występy dzieci
- występy mistrza free style na motocyklu sportowym
- inscenizacja wypadku i pokaz akcji ratunkowej
- konkurs wolnej jazdy o Puchar Prezydenta Miasta
- koncerty muzyczne : "Manson Band", "Haraho"
- Teatr Ognia
- pokaz sztucznych ogni.

To było oficjalnie.
A teraz szczegóły:
- mistrz free stylu -to nikt inny jak Stunter 13 - motonitom chyba nie trzeba przedstawiać
- do inscenizacji wypadku szukamy ochotnika (chłopaki chcieli wrobić w to Globusa - ale takiego wieloryba to nikt nie udźwignie , a szkoda nam ratowników)
- wolna jazda - kto ma ochotę utrzeć nosa zaprzyjaźnionym motocyklistom z Policji to zapraszam
- Teatr Ognia- kto był na naszym zlocie to nie muszę zachwalać-robią wspaniałe widowisko

Pozdrawiam
chyba się przejadę obejrzeć wystep Stuntera13
tylko chyba nie wolno wsiadać za kierownice 24h jak się odda krew
Wszystkie linki były nieaktualne. Najlepiej wrzucić nowe. Przynajmniej linka do portalu klubowego. Krzak

Spotkania - odbywają się w każdą sobotę o godzinie 16:30 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", w sali nr. 12 (wyjątkowo w innym miejscu - wtedy będzie to tutaj ogłoszone).
Ogłaszam wszem i wobec, iż dnia 16 lutego 2008 roku odbędą się Warsztaty Tańca Bretońskiego.
Miejsce: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"
Sala nr. 111 (jeśli ktoś nie wie to jest to sala za portiernia w lewo - sala Pokusa czy jakos tak)
GODZINA 17:00

Obowiązuje obuwie na zmiane!!!! Proszę tego dopilnować, ponieważ osoby bez obuwia zamiennego niebędą wpuszczane na sale.
UWAGA UWAGA!!!!!
W sobotę dnia 15 września o godzinie 17:00 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" w sali nr 12 odbędą się wybory władz Puławskiego Klubu Fantastyki.

Garść informacji:
- Sala nr.12 jest w pierwszej części budynku pod galerią. Wejście do niej jest od strony mostku przez Klub Seniora (drzwi nr.19).

- Chętni do uczestnictwa w klubie dostaną deklaracje Towarzystwa Inicjatyw Własnych "INSPIRACJE" do wypełnienia. Napewno 5 osób będzie należało do INSPIRACJI jednak jeśli ktoś wyraża chęć uczestnictwa nic nie stoi na przeszkodzie.

- Każdy może przystąpić do wyborów, nawet osoba niepełnoletnia (jednak liczba pełnoletnich w zarządzie musi być dwa razy większa niż niepełnoletnich)

- poniżej lista osób ZAPROPONOWANYCH do wyborów (w niektórych przypadkach bez wiedzy kandydatów ;))
1.SnickersIC
2. chrzanekk
3. birbon
4. conan
5. Akashne
6. Marco Recam
7. Krzak
Lista jest nadal otwarta... chetnych proszę o wpisywanie sie w komentarzach.

- Po wyborach zapewne zostanął ustalone szczegóły imprezy w GZ. Chciałbym by było jak najwięcej osób które zgłosiły chęć współpracy.
dostałam info od organizatorów z prosbą o umieszczenie na naszym forum.
Ciekawe, mamy zacząć syntetyzować samochody?

--- ogłoszenie---

Wygraj praktyki w Toyocie!!!

Toyota Motor Poland ma zaszczyt zaprosić Państwa na wykład poświecony Toyota Way – kulturze i systemowi zarządzania w Toyocie.

Aula B, 1 marca 2006 godz. 13:15

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Długa 44/50

Wykład poprowadzą:

Pan Hiroshi Kono, Prezydent Toyota Motor Poland

Prof. Dr hab. Zbigniew Dworzecki, Katedra Zarządzania w Gospodarce Szkoły Głównej Handlowej

Prof. Dr hab. Krzysztof Opolski, Kierownik Akademii Toyoty, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Pan Marek Zuber, Internetowy Dom Maklerski S.A., Wykładowca Akademii Toyoty

Na wykładzie rozdane zostanie studium przypadku poświęcone Toyota Way oraz działalności Toyoty na świecie, które będzie jednym z kryteriów podczas wyboru Studentów na program płatnych praktyk wakacyjnych w Toyota Motor Poland w 2006 roku.
Puławskie Dni Fantastyki "Katharsis" odbędą się w dniach 24-25 sierpnia 2007 roku w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika".

Wstęp wolny.
Start: piątek, 24 sierpnia, godzina 12:00. Zakończenie: sobota, godzina 18:00.
Oczywiście będzie możliwość noclegu.

Szczegóły na stronie http://katharsis.orge.pl.

| Znajdz mi jakas porzadnie opracowana i udokumentowana teorie kultury,
| ktora wyklucza jej scisly zwiazek z zyciem.

przeklawiaturzylam sie oczywiscie:  to, co mnie tak rozbawilo, to twoje
twierdzenie , ze kultura jest _LUZ'NO_  zwiazana z zyciem. przeciez toWhatever. Nie wykluczysz ani jednego ani drugiego.

| Dwutlenek węgla jest produktem zycia - uwazasz, ze to jest 'ścis3y' zwiazek?

czlowieniu, przeciez pisalam wczesniej, ze chodzi o CELOWY produkt
SWIADOMEGO, inteligentnego zycia.Dwutlenek węgla też jest produktem świadomego, inteligentnego życia.
Może być też celowy, jeśli np. produkuje go chemik.

| I tak się ciągle obniżają od tysięcy lat? To czego tu jeszcze bronić?

tiaaa. to po co w ogole zajmowac sie np. wychowaniem dzieci, niech
bezstresowo robia pod siebie.Nie widzę związku między "obniżaniem tysięcy lat" a wychowywaniem
dzieci. Dzieci się wychowuje bo się je kocha.

| W dużym uproszczeniu - ROTFL.

smiac sie zdrowo, wiec ci nie bronie, ale to nie jest zaden argument.Twoje strachy na lachy też nie.

| Znaczy, zakazać filmów o karaluchach?

nie, tepic chamstwo.Znaczy, zagazować tych co oglądają MTV?

wroci,  ale jesli sie tepi, jesty szansa, ze nei rozlezie sie
powszystkim rowna czarna, obrzydliwa masa.Ja nie zajmuję się tępieniem karaluchów, a jednak u mnie w domu ich nie
ma. Czary? Czy po prostu udana operacja "switch the bloody neighborhood"?

Justyna – żeński odpowiednik imienia Justyn. Imię pochodzenia łacińskiego od słowa "iustus", co oznacza "sprawiedliwy".
Stateczna i praktyczna, zawsze zajeta, posiada zdolnosci organizacyjne, uczynna.
Nie bierze na siebie wiecej niz moze podolac
Charakter: Kobiety o tym imieniu są wrażliwe na niepowodzenia, ale łatwo się nie zniechęcają. Są pilnymi uczennicami, które zrobią wszystko, by osiągnąć swój wytyczony cel.

Mogą być dobrymi sekretarkami i administratorkami. Lubią zawody mające związek z prawem, wymiarem sprawiedliwości i medycyną. Są doskonałymi masażystkami i kosmetyczkami. Mogą również być technikami, chemikami, laborantkami, gdyż są drobiazgowe i zorganizowane. W miłości są ostrożne, ale stałe. Dbają o dom, rodzinę zakładają z opóźnieniem.

JULIA

Mówią o Tobie: dziewczyna z klasą. Wpływ na taką ocenę mają Twoje wytworne maniery; towarzyska ogłada, kultura bycia. Dbasz o swój wygląd, troszczysz się o ubiór (do tego stopnia chcesz być modnie ubrana, że czasem nosisz się wręcz ekstrawagancko). Masz wesołe i żywe usposobienie, często się śmiejesz i śmiechem swym zarażasz innych. W Twoim świecie nie ma miejsca dla ponuraków, smutasów i malkontentów - jesteś optymistką i we wszystkim starasz się widzieć przyjemne i jasne strony (a taka postawa przyciąga szczęście i sukces). Na sukces trzeba jednak trochę zapracować, a Ty raczej nie przepadasz za nauką. Pamiętaj: jeśli się zmobilizujesz, możesz osiągnąć świetne rezultaty. Masz umysł osoby dokładnie analizującej wszystko, a gdy dodać do tego Twą metodyczność, chęć doskonalenia się, rzutkość i żądzę władzy; może się okazać, że Twoje osiągnięcia są naprawdę znakomite. Należysz do dziewcząt energicznych i pełnych życia. ale jednocześnie wrażliwych na piękno, mających dobry gust, ulegających czarowi sztuki. Czasem bywasz nieśmiała i zażenowana, ale to tylko dodaje Ci uroku i sprawia, że z łatwością podbijasz chłopięce serca. Masz rozwiniętą intuicję i jesteś ostrożna w podejmowaniu decyzji, dlatego długo wahasz się, zanim komuś oddasz swoje serce. Gdy znajdziesz już swego Romea, jesteś wierna i kochająca, bo nie wyobrażasz sobie życia bez miłości.

Imieniny:
1 8 I, 12 II, 16 II, 17 II, 27 II, 28 II, 8 III, 16 III, 8 Iv, 16 Iv, 22 V, 19 VI, 2 VII, 4 VII, 27 VII, 30 VII, 2 IX; 10 IX, 18 X, 10 XII, 11 XII, 13 XII.

Pochodzenie:
Łacińskie.

Znaczenie:
Żeńska forma imienia Juliusz.

W innych językach:
ang. - Julia, Julie; fr. - Juliet; hiszp. ­Julia; niem. - Julie; wł. - Giulia.


Siedemdziesiąt osób wzięło udział w Dniu Centralnym podczas XXX Dni Techniki. Impreza odbyła się w Starochorzowskim Domu Kultury pod koniec października.

Jednym z prelegentów był prezydent Marek Kopel, który wygłosił wykład na temat budowy trasy obwodowej DK 79, która ma przebiegać wzdłuż terenów poprzemysłowych Chorzowa.

- Te dni to takie forum spotkań naukowców z władzami miasta i mieszkańcami. W czasie ich trwania uczestnicy mają okazję zapoznać się z różnymi, mniej lub bardziej skomplikowanymi zagadnieniami - wyjaśnia Czesław Grabiński, członek prezydium Rady Miejskiej Naczelnej Organizacji Technicznej. W czasie jubileuszowego spotkania wygłoszono cztery wykłady.

Pierwszy dotyczył gospodarczych i ekologicznych aspektów emisji dwutlenku węgla. W czasie drugiego słuchacze mogli poznać bliżej życiorys i dokonania naukowe Kurta Adlera, pochodzącego z Chorzowa laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W kolejnym Roman Liczba, członek Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa przybliżył nieco związaną z obchodami 140 rocznicy nadania praw miejskich historię Królewskiej Huty. Na ostatnim wykładzie mieszkańcy mogli poznać szczegóły związane z budową prawie ośmiokilometrowego odcinka drogi, która ma być obwodnicą obszarów śródmiejskich Chorzowa i południowych dzielnic Bytomia. Dzięki niej zmniejszy się czas,i poprawi komfort podróży.

W czasie imprezy wręczono również medale im. profesora Wojciecha Świętosławskiego. Wśród trzech nagrodzonych znalazł się związany z zakładami przemysłowymi w naszym mieście chemik Jan Sojka. - Trafiło do mnie jedno z najwyższych odznaczeń w mojej dziedzinie. Ten medal jest ukoronowaniem mojej kilkudziesięcioletniej pracy naukowej. Dla mnie to ogromna satysfakcja - mówi chemik.

Łukasz Respondek
Kto co jak myśli na temat DCH, bo offtopować w innych tematach to każdy mądry
Brak mi w Domu Chemika np.teatrzyków dla dzieci.


Co miesiąc jest spektakl dla dzieci... no może to nie jest ilość ogromna ale staramy się.

Brakuje mi kawiarni na dole i obok np.placu zabaw żeby można było wypic sok,zjeśc frytkę a maluch mógł by pobiegac.


Nie ma takiej możliwości... ale po przebudowie budynku coś takiego ma być. Kawiarnia ma być na dole z widokiem na plac miejski Tylko kiedy to będzie...

Dlaczego nie ma np.targów ksiązki,dlaczego nie ma np.zamiany książki na książkę.


Bo jakoś nikt tego nie zorganizował... Kto wie, może to nie jest głupi pomysł.
D.CH śpi i to mocno.Albo są imprezy emerytów albo jakieś kolędy.


Bo na to jest zapotrzebowanie. Wiesz ilu ludzi było wczoraj na kolędach? Kolejka ciągnęła się przez cały hol.
A tak na serio to przecież wiesz, że Dom Chemika to instytucja która oprócz szerzenia kultury musi jeszcze myśleć o tym jakby choć trochę zarobić, albo przynajmniej nie stracić. Nie stać nas na dokładanie do każdej imprezy. A prawda jest taka, ze wy krzyczycie, że nic się nie dzieje, a jak już coś się dla was zrobi to przychodzi garstka ludzi. Na koncerty w małej salce przychodziło ok. 50 osób (przy dobrym wietrze). No i dlatego ich już nie ma...
Robimy to, na co nas stać, albo to, co jest w stanie się sprzdać. Niestety czasy komuny się skończyły i państwo nie dokłada już do kultury. A sponsorzy też mają kulturę gdzieś. Wszyscy wolą dawać kasę na sport.
W Puławach ludzie chętnie przychodzą na kabarety, na koncerty "gwiazd" znanych z tv. A takie gwiazdeczki nie grają za darmo... wierz mi, że chciałbyś zarobić tyle przez godzinę co byle chałturnik znany z ekranu.

Przecież gotowy jestem zapłacic np.20 zł a żeby dziecko poskakało przy smerfach i zjadło np.pączka.Zapraszam 26 stycznia o 16.00. Wejściówką jest strój karnawałowy
Powracając jeszcze do Kina NYSA, to pamiętam że jako dziecko chodziłem tam na tzw. "Poranki", czyli w niedzielę o godz. chyba 9-ej rano wyświetlany był zestaw filmów dla dzieci. Pamiętam że oglądałem "Zaczarowany Ołówek" i "Bolka i Lolka".
Zarówno kino jak i kawiarnia MOZAIKA oraz kilka innych pomieszczeń tworzyły chyba POK, czyli Puławski Ośrodek Kultury, a może wcześniej to się nazywało PDK czyli Puławski Dom Kultury. Może ktoś pamięta, bo nie jestem pewien. W Mozaice odbywały się czasami jakieś imprezy. Pamiętam że będąc w wieku pierwszych klas podstawówki, wziął mnie tata na konkurs, w których brali udział lokalni piosenkarze. Mój tata był w jury. Oczywiście nie było playbacków, jak teraz, tylko każdemu przygrywał ktoś na pianinie lub gitarze akustycznej.
Wtedy wygrała zdecydowanie nieznana Danuta Błażejczyk i jak mówił tata, trzebaby było być kompletnie głuchym, żeby nie widzieć jej olbrzymiego talentu.
Potem pamiętam, że na pierwszym piętrze w salce na wprost od schodów, był przez jakiś czas salon gier automatycznych. Strzelało sie do kaczek, grało na "flipperach" itp. Nie lubiłem jednak tam przychodzić, bo atmosfera była tam nieprzyjemna. Dużo Cyganów i różnych młodocianych bandziorków, którzy zabierali pieniądze młodszym.
Kiedy byłem już pod koniec szkoły średniej to pamiętam, że trenował tam i grał pod szyldem tego ośrodka zespół muzyczny "FLY". Jeden z najlepszych w historii Puław. Grał tam na basie Marek Makuch, na gitarze Wiesiek Borsewicz, na perkusji Kazio Grymuza, śpiewał Krzysztof Markwardt i jakiś elektryczny skrzypek, który miał pseudonim "Blin". Nie pamiętam jak się na prawdę nazywał. Może ktoś pamięta? Zespół zdobywał cenne nagrody na festiwalach, miedzy innymi w Świdniku.
Jak byłem studentem, to w wakacje w sali byłego kina odbywały się trzy razy w tygodniu dyskoteki, które prowadził Kowal, siedząc w loży nad salą.
W Mozaice mój kolega, Andrzej Wojciechowski puszczał na gramofonie dobre i trudne do zdobycia płyty z zachodnimi zespołami. Odbywały się tam jam session z miejscowymi muzykami.
Potem ośrodek przeniósł się do Domu Chemika, a nad knajpą przez jakiś czas była herbaciarnia, a obok kawiarenka internetowa. W pomieszczeniu kina wystawiał meble Biuroserwis.
Eh, kiedy ten rok minął? I znowu mamy jesienną trasę Globsów

Są już oficjalne terminy, miejsca, ba! Nawet godziny rozpoczęcia koncertów Zapisujemy się

Już niebawem, jeszcze przed trasą:

29.09.2007-Głogów XXIII Miedzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

30.09.2007-Kielce Festiwal Jazzowy "MEMORIAL TO MILES" - MUZYCZNE LISTY DO DAVISA Kieleckie Centrum Kultury

Trasa Jesienna

19.10.-Rybnik RCK ul. Saint Vallier 1 godz.20.00

20.10.-Opole MOK ul. Piastowska 14a godz.20.00

21.10.-Zdzieszowice MGOKSiR ul.Powstańców Śląskich godz.18.00

24.10.-Katowice Giszowiec MDK pl.Pod Lipami 1 godz.18.00

26.10.-Katowice "Zielone Oczko" ul.Kościuszki 101 godz.20.00

27.10.-Jastrzębie Zdrój MOK Kawiarnia "Centrum" al.Piłsudskiego 22 godz.18.00

28.10.-Lublin Klub muzyczny "Hades" ul.Peowiaków 12 godz.20.00

29.10.-Nisko NCK ul.Kościuszki 9 godz.19.00

30.10.-Leżajsk MCK ul.Mickiewicza 65 godz.19.00

31.10.-Kraków "Piec Art" ul.Szewska 12 godz.20.30

01.11.-Słubice Klub Studencki "Witkacy" ul. Piłsudskiego 13

02.11.-Gorzów Wlk. Jazz Club "Pod Filarami" ul. Jagiełły 7 godz.20.00

03.11.-Kostrzyn nad Odrą KCK "Kręgielnia" ul.Fabryczna 5 godz.20.00

04.11.-Warszawa ART BEM Bemowskie Centrum Kultury

05.11.-Warszawa NIPPY NOYA WORKSHOP ART BEM Bemowskie Centrum Kultury

08.11.-Radom MOK ul.Parkowa 1 godz.19.00

09.11.-Puławy POK "Dom Chemika" ul. Wojska Polskiego 4

10.11.-Łomża MOK-Dom Środowisk Twórczych ul.Wojska Polskiego 3 godz.19.00

11.11.-Białystok Klub "Kontakt" u.Legionowa 14/16 godz.20.07
Może ktoś z was ma garaż gdzieś na Staszica i chciał by się zemna zamienić ja mam garaż na ul Dżymały na przeciwko domu kultury chemik
W dniu 28 października 2008r. w rzeszowskiej Hali Podrpomie zaprezentowało się 25 zespołów tanecznych z różnych miast Polski i Podkarpacia. Lesko reprezentowane było przez zespół FOKS.

Laureatami tegorocznej imprezy zostali:

* Zespół Taneczny "Iskierka" z SP Nr 3 w Łańcucie
* Zespół "T-8" Mini z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie
* Zespół "Gracja" gr. starsza z Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie
* Zespół "Kornele B" z Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Rzeszowie
* Zespół "Jump Step Crew" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu
* Zespół "Misz-Masz" z Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi
* Zespół "Kornele A" z Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Rzeszowie
* Zespół "T-8" Seniorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Wyróżnienia otrzymali:

* Zespół "Kornele C" z Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Rzeszowie
* Zespół "T-8" Juniorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie
* Zespół "Pokus III" z Pułaskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach
* Zespół "Klaps" z Osiedlowego Domu Kultury "Staroniwa" w Rzeszowie
* Zespół Baletowy "Etiuda I" z Pułaskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" w Puławach
* Zespół Tańca Estradowego "Ekrol" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łańcucie
* Zespół "HIT" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie
* Zespół "Foks" z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku
* Zespół "Kleks" z Młodzieżowego Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich

Informacja:
BDK Lesko
gronno mowi tak:

Gala Taneczna 3
dzisiaj 17:00 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" Puławy

Salsa Party dla młodzieży :))
dzisiaj 21:00 Nova Alexandria Puławy

Chojnów Plan inwestycji na lata 2007-2012

- budowa nowych ulic;
- modernizacja ciągów pieszych i nawierzchni ulic;
- budowa i renowacja oświetlenia ulicznego;
- remont elewacji Muzeum Regionalnego;
- budowa infrastruktury technicznej koniecznej do funkcjonowania zakładów w ramach specjalnej strefy ekonomicznej;
- budowa nowoczesnego basenu kąpielowego;
- dalsza modernizacja stadionu miejskiego KS Chojnowianka;
- budowa i modernizacja bazy dydaktyczno-sportowej przy Gimnazjum nr 2;
- modernizacja bazy dydaktycznej w placówkach oświatowych;
- modernizacja bazy Miejskiego Domu Kultury;
- rewitalizacja parku Śródmiejskiego i parku Piastowskiego;
- rewitalizacja otoczenia Rynku;

Aktualnie w mieście realizuje się następujące inwestycje:

Modernizacja kaplicy na Cmentarzu Komunalnym - trwają procedury przetargowe

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji Rynku w Chojnowie.
Wykonawcą robót będzie: Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu PRZESTRZEŃ z Warszawy - za cenę 141.520 zł.

Adaptacja Domu Szrama (Domu Chemika) na Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - trwają procedury przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej

Prowadzone są prace przy organizacji terenu rekreacyjno-sportowego przy Miejskim Domu Kultury. Obecnie budowane jest ogrodzenie kompleksu - montowane są słupki i cokół - oraz trwają prace przy wyrównywaniu nawierzchni wraz z uzupełnieniem ziemi humusowej pod boisko treningowe na placu zielonym


Budowa ulicy Łużyckiej - trwają procedury przetargowe (VII-IX.2007)

Trwają prace przy budowie ulicy Tuwima i Broniewskiego. Zakończono już budowę sieci kanalizacyjnej, wkrótce ulice i chodniki pokryte zostaną nową nawierzchnią.
Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe HEMIZ Sp. z o.o. z Prochowic.


Na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie trwają prace przy budowie sieci kanalizacyjnej i wymianie sieci wodociągowej. Wykonawca prowadzi obecnie roboty przy montażu rurociągu z rur PE.


Remont nawierzchni chodników przy ul. Kilińskiego
Wzdłuż Parku Piastowskiego i dalej - na odcinku od ul. Wolności do Wojska Polskiego - wymieniana jest nawierzchnia chodnika. Stare płytki betonowe wymieniane są na kostkę polbrukową.


Wymiana starych opraw oświetlenia ulicznego na nowe energooszczędne lampy sodowe - jest to kontynuacja rozpoczętych w poprzednich latach prac związanych z oszczędną gospodarką energetyczną

Budowa trybun ziemnych na stadionie sportowym w Chojnowie
Wykonawcą robót będzie: PCG-CEBULA, GRATKOWSKI Spółka Jawna z Chojnowa za cenę 449.936 zł.

Zaawansowane są prace projektowe uzbrojenia terenów w rejonie ulic Asnyka, Południowej i Złotoryjskiej w sieć wodociągową, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Projekt zakłada dwa etapy wykonania uzbrojenia - w pierwszym poprowadzona zostanie sieć w rejon budynków zamieszkałych, w drugim - uzbrojenie terenów przewidzianych pod budownictwo jednorodzinne.

Inwestycje zrealizowane w IV i V kadencji:

Wymiana stolarki okiennej (z drewnianej na PCV) w Gimnazjum Nr 1 (VIII.2007)
Remont pokrycia dachów budynków A i B w SP Nr 4 (VIII.2007)
Remont budynku kasy biletowej przy stadionie (V-VI.2007)
Wymiana nawierzchni jezdni i chodników ul. Żeromskiego (VII.2007)
Przebudowa dojścia do budynku Przychodni Rejonowej przy ul. Szpitalnej z zamontowaniem platformy dla osób niepełnosprawnych (V.2007)
Boisko wielofunkcyjne z oświetleniem i odwodnieniem przy ul. Małachowskiego - na terenie stadionu
Wybudowano dojazd i parking przy Przychodni Rejonowej
Budowa oświetlenia ulicznego na ulicach Tuwima, Broniewskiego, Matejki, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Konopnickiej
Remont kładki dla pieszych nad rzeką Skorą pomiędzy ulicami Grodzką i Paderewskiego
Budowa budynku wielorodzinnego o charakterze socjalnym przy ul. Złotoryjskiej 13 A
Wymiana nawierzchni chodnika łączącego ulicę Piotra Skargi z Chmielną
Remont nawierzchni chodnika na rogu ulic Reja - Szpitalna
Budowę oświetlenia oraz drogi w ulicy Kazimierza Wielkiego
Budowa ulicy Spacerowej
Zakup samochodu do bezpyłowego wywozu nieczystości stałych (śmieciarka)
Asfaltowanie ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ulicami Łokietka i Gen. Maczka
Asfaltowanie jezdni w ulicy Spacerowej pomiędzy aleją parkową a Pl. Zamkowym
Remont nawierzchni chodników przy ul. Kilińskiego i Poźniaków
Remont elewacji budynków północnej strony Rynku
Kanalizacja ogólnospławna oraz sieć wodociągowa w ul. Żeromskiego
Adaptacja budynku administracji szkół przy pl. Zamkowym 2 na Centrum Edukacyjne (Miejska Biblioteka Publiczna)
Chodniki przy ul. B. Chrobrego oraz przy ul. Kilińskiego
Budowa ul. Samorządowej wraz z odwodnieniem
Boisko przy Gimnazjum nr 2
Remont szatni oraz renowacja nawierzchni boiska piłkarskiego na stadionie KS „Chojnowianka”

UM Chojnów
Dziękuję DanCo za wyśmienite sprawozdanie ze spotkania z 14.X.2008 w Kosmosie. Ci, co mieli się pokazać a nie przybyli, mogą żałować.

Słów kilka co do terminu następnego spotkania, ustalonego wstępnie na 28.X.2008 godz. 17, w Kosmosie.
Na razie nie potwierdzam tego terminu i miejsca... Spokojnie, czytajcie dalej.

Dziś, przy sposobności (miałem coś do załatwienia w Koźlu), udałem się z wizytą do Miejskiego Ośrodka Kultury, którego szefostwo tymczasowo przeniosło się do Koźla na ul. Skarbową. Zagaiłem rozmowę z jednym z ludzi akuratnie rozmawiających na korytarzu. W kilku słowach postarałem się przedstawić w jakiej sprawie przyszedłem i - co mnie bardzo ucieszyło - reakcja rozmówcy okazała się nader przychylna. Pan ów okazał się być... dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w K-Koźlu i podał mi trzy nazwiska, do których mnie skierował (kierownicy domów kultury w Koźlu i w Kędzierzynie, a także kierownik ds. Promocji i Rozwoju Miasta (czy tak jakoś...) w Urzędzie Miejskim). Bardzo miła, konkretna i owocna rozmowa z panem dyrektorem. Dowiedziałem się od niego również o całkiem ciekawym pomyśle/projekcie, o którym Wam opowiem gdy się spotkamy przy planszy - oczywiście wiąże się ta informacja z naszym hobby. Powiedział, bym powoływał się na rozmowę z nim - co chętnie czyniłem, gdy w paręnaście minut później pojawiłem się w Urzędzie Miejskim. Co prawda nie udało mi się porozmawiać z rekomendowaną osobą, jednak zamieniłem parę słów z pracownikami działu - no i jakaś świadomość o istnieniu planszaków w K-K i okolicach została zasiana. W przyszłym tygodniu zamierzam porozmawiać z dyrektorką kina Chemik. Nie omieszkam powołać się na przychylną opinię jej przełożonego. Dziś niestety tej pani już nie było w czasie kiedy się tam pojawiłem.

W każdym razie sprawa wygląda dosyć obiecująco. Wkrótce mam nadzieję wiedzieć więcej odnośnie otrzymywania do dyspozycji jakiejś sali w kinie Chemik (o ile pamiętam byłaby to sala nr 19 i 20) - czyli w jakich terminach i na jakich warunkach. Oczywiście o stanie sprawy będę się starał informować na bieżąco w niniejszym wątku.

Tym niemniej w tym roku sala w kinie Chemik raczej odpadnie - z racji wspominanego już wcześniej remontu. Natomiast na rok 2009 planowana jest wielka przebudowa MDK w Koźlu (wg tego co usłyszałem o efekcie końcowym to zapowiada się naprawdę ciekawie) - i przez jakiś czas nie będziemy w stanie tam organizować "planszomityngów".

I z nieco innej beczki - niedługo powiększy się nieco moja planszówkolekcja. Dojdzie Puerto Rico i Santy Anno (w to można ponoć i w 8 osób zagrać, kupiłem jednak trochę "w ciemno"). Zainteresowani? Instrukcję można oczywiście poczytać samemu... Mam jednak nadzieję, że ktoś tę grę zna i ominie mnie ta konieczność...

Może zaczniemy zastanawiać się, w co zagramy na zbliżającym się spotkaniu? Jeśli o mnie idzie to ja chętnie zagrałbym (tym razem do końca...) w Santiago, Stone Age, That's life, Pandemic (o ile ktoś to z Was ma) i proste, urocze Coloretto oraz Pędzące żółwiki. No i chętnie wypróbowałbym Santy Anno.

Pozdrowienia, Seeker, 2008-10-17, 19:39.
XXXVI Warsztaty Jazzowe odbędą się w „Domu Chemika” w Puławach w dniach 13–23 lipca 2005 roku.

Organizatorem warsztatów jest Polskie Stowarzyszenie Jazzowe wspólnie z Puławskim Ośrodkiem Kultury - „Dom Chemika”, przy współpracy Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Kadry pedagogiczna:

Fortepian: Wojciech Niedziela i Artur Dutkiewicz
Kontrabas i gitara basowa: Jacek Niedziela, Krzysztof Ścierański
Gitara: Artur Lesicki I Jarosław Śmietana
Trąbka: Robert Majewski
Saksofon: Tomasz Szukalski
Perkusja: Cezary Konrad
Vocal: Sibel Kose, Janusz Szprot, Janusz Szrom i Ewa Bem
Historia jazzu: Jacek Niedziela
Teoria improwizacji: Janusz Szprot
Sekcja akompaniująca:
- Wojciech Majewski /p/, Wojciech Pulcyn /b/ i Marcin Jahr /dr/,
- Bogdan Hołownia /p/, Mariusz Bogdanowicz /b/ i Sebastian Frankiewicz /dr/.
Kierownictwo artystyczne: Krzysztof Sadowski.

Program dydaktyczny:

- teoria improwizacji,
- historia jazzu,
- klasy instrumentalne,
- klasy wokalne,
- zespoły instrumentalne i wokalne.

Do dyspozycji uczestników jest aparatura nagłaśniająca oraz biblioteka z około
10.000 utworów jazzowych i piosenek.

Plan zajęć:
10:00 - 11:00 TEORIA
11:00 - 13:30 klasy instrumentalne i wokalne
14:00 - 15:30 przerwa obiadowa
16:00 - 19:00 zespoły i zajęcia indywidualne
19:00 - 20:00 kolacja
20:00 - 21:00 HISTORIA JAZZU
22:00 - 03:00 jam – session lub koncert
Wieczorne „jam sessions” odbywają się pod opieką artystyczną wykładowców, a ciekawa i szeroka przestrzeń wspólnego muzykowania inspiruje do poszukiwań artystycznych, nie rzadko też rodzą się wtedy nowe zespoły.
W ramach Warsztatów odbywają się także koncerty jazzowe dla szerokiej publiczności z udziałem kadry, zaproszonych zespołów a także uczestników Warsztatów. Koncerty te cieszą się dużym zainteresowaniem puławskiej publiczności.

35 lat istnienia puławskich warsztatów na niezmiennie wysokim poziomie merytorycznym, pedagogicznym i artystycznym sprawiło, że jest to najpopularniejsze przedsięwzięcie tego typu w Polsce, bardzo wysoko oceniane przez autorytety środowiska artystycznego w kraju i za granicą.

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe zabiega o utrzymanie kosztów uczestnictwa w Warsztatach Jazzowych na możliwie niskim poziomie, tak aby były one dostępne dla uzdolnionej muzycznie młodzieży, niezależnie od stopnia zamożności.
W tym roku wynoszą one ok. 350 zł.
Wyżywienie i zakwaterowanie – informacja w biurze Warsztatów.
Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w ramach swych możliwości finansowych funduje także bezpłatne uczestnictwo w Warsztatach wyróżniającym się laureatom krajowych festiwali muzycznych.

Zapisy przyjmuje do dnia 20 czerwca 2006r.:
Puławski Ośrodek KulturyDom Chemika” 24-100 Puławy ul. Wojska Polskiego 4.
Przedpłaty w kwocie 350 zł. prosimy wpłacać na konto BANK PKO BP S.A. O/Puławy
Nr.: 46 1020 3219 0000 9302 0012 1194

Kontakt - tel.: 081-8879601
081-8864861
e-mail: pok-domchemika@rubikon.net.plZnaczy z zapisami juz teraz moze byc ciezko, ale kto ma checi i mozliwosc polecam conocne sleczenie w smoku przy piwku i jam sesjach. Niezapomniane przezycia.

<Copycat mode on>
W takich chwilach chce sie zapalic papierosa
<Copycat mode off>
39. Warsztaty Jazzowe odbędą się w "Domu Chemika" w Puławach od 9 do 19 lipca.

Warsztaty Jazzowe w Puławach są bezpośrednią kontynuacją Warsztatów w Chodzieży zainicjowanych przez PSJ w 1970 roku. Jest to najstarsze i najbardziej popularne przedsięwzięcie tego typu w Polsce - od lat bardzo wysoko oceniane również przez IAJE (International Association for Jazz Education).

Kadra pedagogiczna:
Fortepian: Wojciech Niedziela, Kuba Stankiewicz
Kontrabas, gitara basowa: Jacek Niedziela, Kamil Erdem (Turcja)
Gitara: Artur Lesicki, Konrad Zemler, Jarosław Śmietana (*)
Trąbka: Robert Majewski
Puzon, big band: Dante Luciani (USA)
Saksofon / flet: Sundar Visvanathan (Kanada)
Perkusja: Zbigniew Lewandowski, Cezary Konrad
Vocal: Sibel Kose (Turcja), Janusz Szrom, Inga Lewandowska, Ewa Bem(*)
Historia jazzu: Jacek Niedziela
Teoria improwizacji: Janusz Szprot, Bronisław Suchanek, John Kuzmich (USA)
Sekcje akompaniujące:
- Wojciech Majewski (p), Wojciech Pulcyn (b) i Kazimierz Jonkisz (dr)
- Bogdan Hołownia (p), Mariusz Bogdanowicz (b), i Sebastian Frankiewicz (dr)
Kierownik artystyczny: Janusz Szprot
Kierownik organizacyjny: Krzysztof Sadowski.

Uwaga: Skład kadry może zostać nieznacznie zmodyfikowany w zależności od ilości i składu zgłoszonych uczestników. Wykładowcy - oznaczeni (*) - przyjadą na Warsztaty jako tzw. visiting professors i poprowadzą specjalne, trzy-, czterodniowe zajęcia w klasach indywidualnych i zespołowych.

Program dydaktyczny:
- teoria improwizacji,
- historia jazzu,
- klasy instrumentalne,
- klasy wokalne,
- zespoły instrumentalne - combo i big band

Do dyspozycji uczestników będzie aparatura nagłaśniająca oraz biblioteka ze zbiorem około 10 000 utworów jazzowych, piosenek i innych materiałow do nauki jazzu. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie wydawnictwo: "Materiały do ćwiczeń improwizacji jazzowej" wraz z CD, opracowane przez prof. Janusza Szprota.

Plan zajęć:
10 - 11.00 teoria
11 - 13.30 klasy instrumentalne i wokalne
14 - 15.00 obiad
16 - 19.00 zajęcia indywidualne i zespoły
19 - 20.00 kolacja
20 - 21.30 historia stylów jazzowych
22 - 3.00 jam session, koncert

Wieczorne "jam sessions" odbywają się pod opieką artystyczną wykładowców, którzy zazwyczaj rozpoczynają każdą sesję, po czym każdy z uczestników Warsztatów może wziąć w niej udział. Wspólne muzykowanie uczniów i nauczycieli nie tylko doskonale uzupełnia całodzienny program nauczania w klasach, ale często staje się na długo zapadającym w pamięć wydarzeniem artystycznym.

W ramach Warsztatów odbywają się także otwarte koncerty jazzowe z udziałem kadry, zaproszonych zespołów, a także uczestników Warsztatów. W tym roku cykl rozpoczynie się koncertem Justyny Steczkowskiej, byłej uczestniczki Warsztatów w Puławach.

W czasie tegorocznej imprezy - podobnie jak w ubiegłym roku - jednym z priorytetów programu Warsztatów będą zajęcia z big bandem, który poprowadzi wybitny puzonista i band leader Dante Luciani z Miami University. W związku z tym, że wśród zgłoszonych uczestników nie ma wystarczającej ilości trębaczy i puzonistów do skompletowania pełnego składu big bandu, organizatorzy zwracaja się z apelem do dyrektorów szkół muzycznych, aby wydelegowali "dęciaków" zainteresowanych praktyką w orkiestrze jazzowej i rozważyli ufundowanie im stypendium na Warsztaty. Organizatorzy Warsztatów także przewidują specjalne ulgi dla trębaczy i puzonistów.

Zapisy przyjmowane są do dnia 20 czerwca poprzez internet:
www.pok.cad.pl - Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe 2009 - "Formularz Zgłoszeniowy"
lub na adres:
Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", 24-100 Puławy ul. Wojska Polskiego 4.
Kontakt - tel.: 081-8879601; 081-8864861; e-mail: pok-domchemika@rubikon.net.pl

W sprawach programowych można kontaktować się z Januszem Szprotem:
tel.: +90 312 2665052; +90 535 310 84 39; e-mail: janusz@bilkent.edu.tr; jszprot@gmail.com
Słów kilka o Stanisławie Dziubaku
Na dwóch stronach wewnętrznych okładki:
Stanisław Dziubak
ul. Sienkiewicza 59/13
39-400 Tarnobrzeg
tel. (0-15) 823 26 27
kom. 0-504 085 213
e-mail: ostwiklina@poczta.onet pl
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk
Plastycznych w Nałęczowie, kierunek meblarstwo
i plecionkarstwo. Pracował jako projektant w
Wikliniarskiej Spółdzielni „Jedność” w Rudniku
nad Sanem. Od 1983 r. pracuje w Wojewódzkim
Domu Kultury w Tarnobrzegu (obecnie
Tarnobrzeski Dom Kultury) jako instruktor plastyki
i kierownik Działu Wydawnictw. Wykładowca
w Centrum Animacji Kultury w Warszawie od
1998 r. Kieruje pracownią wikliniarską w Ośrodku
Doskonalenia Animatorów Kultury w Łucznicy. W
1988 r. uzyskał uprawnienia artysty plastyka
przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki w
Warszawie. Jest współzałożycielem i prezesem
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego
„Wiklina”. Propaguje i tworzy wiklinę artystyczną.
Od kilku lat organizuje i prowadzi plenery krajowe
i międzynarodowe w: Poleskim Ośrodku Sztuki w
Łodzi, Łucznicy i cykliczne w Tarnobrzegu.
Warsztaty wikliniarskie: w Młodzieżowych
Domach Kultury w Bytomiu i Krakowie, oraz
w Rudniku nad Sanem w ramach imprezy
„Wiklina ‘2001”.
W roku 2002 poprowadzi plenery: „Wiklina w
Arboretum” w Bolestraszycach, „Formy
ogrodowe” w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi,
„Kreską i Wikliną” w Tarnobrzegu. Ponadto
weźmie udział w Festiwalu Wikliny w Vissingaard
w Danii.
W 1999 r. reprezentował Polskę na Festiwalu
Wikliny w Moesgard w Danii, gdzie eksponował
swoje prace i prowadził warsztaty. Autor Daru dla
Papieża od Miasta Tarnobrzega pt. „Perła
Tarnobrzeska”(1999 r.). Od 2001 r. jest członkiem
Związku Polskich Artystów Plastyków. Za swoją
twórczość i działalność był nagradzany:
I i III nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Na
formy użytkowe z drewna i wikliny”
zorganizowanym przez CZRLiA „Cepelia” i
Spółdzielnię „Ład” w Warszawie(1988).
W Konkursie „Porównania”, organizowanym przez
BWA w Sandomierzu: Nagroda Prezydenta
Miasta Stalowej Woli (1997), Wyróżnienie BWA w
Sandomierzu (1999), Nagroda Prezydenta Miasta
Tarnobrzega (2000), oraz Nagroda Burmistrza
Buska Zdroju w Konkursie BWA w Kielcach
„Przedwiośnie”(2001). Dwukrotny stypendysta
Wojewody Tarnobrzeskiego. W 1999 r. Nagroda
Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Wystawy indywidualne: Staszowski Ośrodek
Kultury, Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej
Woli, Galeria „Pod Jaskółką” w Radomiu,
Puławska Galeria Sztuki – „Dom Chemika”,
Galeria PLSP Nałęczów oraz kilka wystaw w
Tarnobrzegu(Klub Międzynarodowej Książki
i Prasy”, Galeria WDK, Galeria „Afisz”).
Ważniejsze wystawy zbiorowe: CBWA „Zachęta”
w Warszawie, Galeria BWA w Kielcach, Galeria
BWA „Zielona” w Busku Zdroju, Galeria BWA
w Sandomierzu, Galeria „Wzór i Kolor” w
Warszawie, BWA w Rzeszowie, Poleski Ośrodek
Sztuki w Łodzi.
„Artysta pragnie swoją twórczością przełamać
panujące i mocno zakorzenione schematy
dotyczące wikliny, którą wielu uważa jedynie za
materiał do wyrobu przedmiotów czysto
użytkowych, a przecież i one mogą być dziełami
sztuki. Dla Stanisława Dziubaka wiklina jest takim
tworzywem, jakim dla rzeźbiarza marmur, kamień,
glina czy drewno. To właśnie z niej tworzy swoje
unikatowe rzeźby”
Anna Handerek
http://www.tarnobrzeg.pl/php/media/afisz/pdf/afisz4.pdf
Lokalne oferty pracy:
1. Kasjer-sprzedawca (Sulików);
2. Stróż nocny (Sulików);
3. Sprzedawca (Żarska Wieś);
4. Laborant (Zgorzelec) wykształcenie wyższe ( biologia lub mikrobiologia);
5. Konsultant ds. obsługi klienta (Zgorzelec) – telefonia komórkowa;
6. Doradca handlowo-techniczny (powiat zgorzelecki) wykształcenie min. średnie – technikum samochodowe, obsługa komputera, prawo jazdy kat. B, mile widziana znajomość j. angielskiego;
7. Sprzedawca (Zgorzelec; Zawidów);
8. Tokarz (Zgorzelec);
9. Kucharz; kelner (Zgorzelec);
10. Zbrojarz; Betoniarz ; Cieśla budowlany (Zgorzelec);
11. Elektromechanik samochodowy (Zgorzelec);
12. Kierowca C+E;
13. Kucharz (Bogatynia);
14. Murarz; tynkarz; zbrojarz; cieśla; robotnik budowlany (Żarska Wieś);
15. Kierownik budowy (Żarska Wieś) uprawnienia budowlane, doświadczenie zawodowe;
16. Piecowy przy piecach ceramicznych; Pracownik pomocowo-produkcyjny (Parowa);
17. Sprzedawca (Bogatynia);
18. Kelner (Trójca);
19.Kierownik Biura Promocji i Handlu (Bogatynia) wykształcenie wyższe, biegła znajomość j. niemieckiego i dobra znajomość j. angielskiego, prawo jazdy B, obsługa komputera;
20. Nauczyciel nauczania zintegrowanego (Zgorzelec) wykształcenie wyższe kierunkowe, dobra znajomość j. niemieckiego;
21. Nauczyciel wiedzy o kulturze (Zgorzelec);
22. Konsultant ds. obsługi klienta (Zgorzelec) wykształcenie min. średnie, obsługa komputera;
23. Pilarz; robotnik leśny (Osiecznica);
24. Florystyka (Bogatynia);
25. Kucharz – pracownik pizzerii (Zgorzelec);
26. Murarz (Zgorzelec);
27. Palacz; cukiernik (Działoszyn);
28.Recepcjonista (Bogatynia);
29.Szwacz (Zgorzelec);
30.Piekarz (Węgliniec);
31.Sekretarka (Zgorzelec) wykształcenie średnie, obsługa komputera, znajomość j. angielskiego lub j. francuskiego jako dodatkowy atut;
32.Asystentka (Zgorzelec) wykształcenie min. średnie, obsługa urządzeń biurowych, biegła znajomość j. francuskiego;

Oferty stażu zawodowego

1.Pracownik biurowy (Zgorzelec);
2.Sprzedawca (Zgorzelec; Zawidów);
3.Sekretarka medyczna (Zgorzelec);
4.Pracownik biurowy (Radzimów Dolny);
5.Referent ds. administracyjno-biurowych; Referent ds. produkcji elementów betonowych (Zgorzelec);
6.Referent (Zgorzelec);
7.Kasjer – sprzedawca (Pieńsk);
8.Pracownik administracyjny (Pieńsk);
9.Szwacz (Jerzmanki);

Oferty przygotowania zawodowego

1.Ślusarz (Zgorzelec);
2.Ślusarz-montażysta (Zgorzelec);
3.Wiertacz (Zgorzelec);
4.Malarz konstrukcji stalowych; tokarz; wytaczarz (Zgorzelec);
5.Szwacz-prasowacz, szwacz-krojczy (Zgorzelec);

OFERTY PRACY W RAMACH USŁUG EURES

WIELKA BRYTANIA
1.tapicer, politurnik, szwacz
2.wykwalifikowany frezer CNC
3.monter mechanik
4.inspektor weterynaryjny
5.opiekun osób niepełnosprawnych
6.personel sprzątający
7.opiekun osób starszych
8.kucharz
9.opiekunowie osób starszych i pomocnicy w domach opieki społecznej
10.stomatolog
11.kierowca autobusu

CZECHY
1.murarz
2.operator elektrotechniczny
3.programista Microsoft
4.kierowca (TIR)

IRLANDIA
1.mechanik lotniczy/ mechanik statków powietrznych
2.chemik
3.technik diagnostyczny
4.sprzedawca
5.kierownik wypożyczalni
6.asystent sklepu/wypożyczalni
7.starszy sprzedawca
8.orzecznik ds. odszkodowań

ESTONIA
1. pracownik budowlany

NORWEGIA
1.blacharz
2.inżynierowie różnych specjalizacji
3.asystent managera kuchni, piekarz, cukiernik

HISZPANIA
1.spawacz
2.mechanik, blacharz, lakiernik
3.inż. mechanik okrętowy
4.frezer lub frezer CNC
5.elektryk
6.tokarz lub tokarz CNC
7.kamieniarz
8.kucharz, kelner, os. Sprzątająca
9.mechanik okrętowy
10.elektromechanik
11.mechanik
12.monter
13.animator w hotelach

FINLANDIA
1.spawacz MAG
2.spawacz

WŁOCHY
1. opiekun osób starszych
2. spawacz; cieśla

DANIA
1.wykwalifikowani ślusarze, monterzy silników

NIEMCY
1.spedytor (praca w Polsce)

FRANCJA
1.lekarz okulista
2.wykwalifikowany murarz
3.kierownik budowy
4.spawacz rur
5.kotlarz
6.murarz

HOLANDIA
1.obrabiacz

ISLANDIA
1. kamieniarz

Kontakt: Powiatowy Urząd Pracy
Zgorzelec ul. Mickiewicza 13, pok.14,
tel. (075)77-55605 wew.23
Poniedziałek, 25.02.2008 r.

Godzina: 10.00

Spotkanie przedstawicieli władz miasta z mieszkanką Kędzierzyna-Koźla obchodzącą 100 urodziny.
Miejsce:
Kędzierzyn-Koźle, ul. Piastowska 61

Godzina: 11.00

SpotkanieZarządu Województwa oraz samorządowców z Opolszczyzny z Wiceministrem Rozwoju Regionalnego – Stanisławem Mikułą w sprawie opolskich zadań z listy kluczowych projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, których nie objęto dofinansowaniem.
Miejsce:
Opole – Sala Konferencyjna Urzędu Marszałkowskiego, Ostrówek

Godzina: 12.00

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle. Miejsce spotkania: SP nr 18 Cisowa ul. Brzechwy 80, a także miejsca wyjazdowe: ZSM nr 3 w Blachowni (ul. Szkolna 3) oraz ZSM nr 4 w Sławięcicach (ul. Sławięcicka 96).
Natomiast II część komisji o godz. 14.00 kontynuowana będzie w Urzędzie Miasta sala obrad nr 120 (ul. Piramowicza 32).
Miejsce:
gminne placówki oświatowe oraz sala obrad Urzędu Miasta

Godzina: 13.00

Przyjęcia stron – mieszkańców przyjmują: prezydent Kędzierzyna-Koźla, Wiesław Fąfara oraz jego zastępcy Brygida Kolenda-Łabuś i Piotr Gabrysz.
Miejsce:
gabinet prezydenta

Godzina: 15.00-17.00

Dyżur radnego pełni: Ewald Świentek
Miejsce:
gabinet przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle

Godzina: 18.30
Mistrzostwa Miasta Amatorów w halowej piłce nożnej – XII kolejka spotkań.
Mecze grają:
KOWALSKI – JEDENASTKA
ZEFIR - AUTO WOJDYŁA
SOLO – POKER
ZEFIREK – KOLBUD
TINBUD – OHP
CCC – BLACHOWIANKA
ORLIKON – ZEFIREK I
VICTORY – KOSMOS
Miejsce:hala widowiskowo-sportowa „Azoty”, ul. Mostowa 1 A (os. Azoty).

Godzina: 19.00
Dyskusyjny Klub Filmowy: „Do ciebie człowieku”. Reżyseria: Roy Andersson; czas: 95 min, bilet: 9 zł
Szczęście i rozpacz. Miłość i nienawiść. Radość i smutek. Normalność i szaleństwo. Zdrowie i choroba. Śmiech i łzy. To nazwy stanów, z których składa się nasze życie. Choćby było nudne, banalne i do bólu zwyczajne, te skrajne emocje nas nie ominą. Dopadną każdego. Te stany ułożył w barwną mozaikę w swoim nowym filmie Roy Andersson. W ten sposób powstał barwny film przesycony czarnym humorem.
Miejsce: Kino „Chemik

Wtorek, 26.02.2008 r.
Godzina: 16.00

Posiedzenie Komisji Prawno–Administracyjnej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Miejsce:
sala obrad Urzędu Miasta (pok. 120)

Środa, 27.02.2008 r.
Godzina: 9.30

Cała Polska czyta dzieciom – Janosh - „Ach, jak cudowna jest Panama”.
Miejsce:
Filia nr 5 MBP, ul. Damrota 32

Godzina: 12.00-13.30

Cotygodniowy objazd kędzierzyńsko-kozielskich osiedli. Uczestniczy zastępca prezydenta miasta – Brygida Kolenda-Łabuś oraz patrol Straży Miejskiej.
Miejsce:
Kędzierzyn-Koźle

Godzina: 15.30-16.30

Dyżur przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle, Grzegorza Chudomięta lub jego zastępców, Joanny Urbanik-Kapki i Haliny Mińczuk.
Miejsce:
gabinet przewodniczącego RM, Urząd Miasta, ul. Piramowicza 32

Godzina: 16.00

W cyklu „Nie bój się komputera” – Podróże po kontynentach – wyszukiwanie informacji.
Miejsce:

MBP, ul. Rynek 3

Czwartek, 28.02.2008 r.
Godzina: 9.00

Cała Polska czyta dzieciom – Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Pawła Beręsiewicza – czytanki dla pierwszaków.
Miejsce:
MBP, ul. Rynek 3

Godzina: 13.00

Posiedzenie Komisji Strategii i Rozwoju Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Miejsce:

sala obrad Urzędu Miasta (pok. 120)

Piątek, 29.02.2008 r.
Godzina: 16.00

Sesja Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Miejsce:
sala obrad Urzędu Miasta (pok. 120)

Godzina: 16.00

W cyklu: Nie daj się nudzie – Taki dzień zdarza się raz na cztery lata – zajęcia plastyczne.
Miejsce:
MBP, ul. Rynek 3

Godzina: 18.00

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Sławięcice za 2007 rok.
Miejsce:
strażnica przy ul. Sławięcickiej 18

Godzina: 19.00

Koncerty zespołów: Vespa (ska) i Nefre (reggae).
Miejsce:
Domu Kultury „Lech” (os. Blachownia)

Niedziela, 02.03.2008 r.
Godzina: 14.00
Mistrzostwa Miasta Amatorów w siatkówce – IX kolejka spotkań.
Mecze grają:
PROMIL TEAM – ZMT ROLEX
BLUE POWER – DIONIZOS BUDWOD CHEMIK
BAD BYS JAN CHYLA AUTOSERWIS – OHP
Miejsce:hala sportowa „ Śródmieście” , al. Jana Pawła II 29.
kedzierzyn-kozle.pl

Re: desygnaty abstrakcyjne

Data: 15-01-2008, 17:11:02

| Zobiektywizowanie reprezentacji mentalnych wynika, posumowując, pod
względem
| strukturalnym ze wspólnej dla wszystkich "platformy sprzętowej" i sposobu
| przetwarzania informacji, a pod względem semantycznym z częstych interakcji
| społecznych. Oczywiście nie jest to zobiektywizowanie zupełne, lecz jest
ono
| na tyle daleko posunięte, że możliwa jest komunikacja pomiędzy
| przedstawicielami różnych kultur. Nawet w psychologii nie jest tak, że
polski
| psycholog jest bezradny w Niemczech lub Szwecji, pomimo tego, że
koncentruje
| ona swoją uwagę na wysokopoziomowym opisie zjawisk zachodzących w ludzkich
| mózgach.

| Pozdrawiam

No dobrze, żeby nam się dyskusja nie rozmyła i nie zeszła na manowce,

mam wrażenie, że Ty do końca nie rozumiesz mnie.

1. Zobiektywizowanie reprezentacji mentalnych nigdy nie jest pełne z dwóch
powodów: a. "platforma sprzętowa", chociaż bardzo zbliżona, jednak różni
się u ludzi: chyba nie chcesz mi powiedzieć, że budowa mózgu u ludzi jest
identyczna co do komórki i funkcjonuje identycznie co do impulsu u każdego
osobnika? Tak oczywiście nie jest. Jasne: te różnice są bardzo niewielkie,
ale SĄ! A dopóki nie wiemy prawie wszystkiego o mózgu, dopóty nie wolno nam
zakładać, że te minimalne różnice nie mają wcale znaczenia. I to jest moje
stanowisko. b. indywidualizacja osobnicza, wynikająca - jak sam to zresztą

osobnik egzystuje.  Te dwa powody (minimalne różnice w "sprzęcie" oraz
indywidualizacja osobnicza) są właśnie - moim zdaniem - powodem, dla
którego komunikacja międzyosobnicza nigdy nie była, nie jest i nigdy nie
będzie w pełni doskonała.

2. Zapoczątkowałem ten wątek pisząc, między innymi, o problemie abstrakcji

polega na tym, że obiekty matematyczne są "bardziej" abstrakcyjne niż np.
obiekty, którymi zajmuje się biologia (o ile w ogóle pojęcie abstrakcji
można stopniować). Twierdzę, że "kręgowiec" jest czymś mniej abstrakcyjnym
niż "różniczka", chociaż coś takiego jak "po-prostu-kręgowiec" nie
istnieje. Wobec tego gdy mówimy, że kotowate to kręgowce a szczególnym
przykładem kotowatych jest tygrys, to odbiorca komunikatu cały czas łatwo
może sobie sprowadzić abstrakcję "kręgowiec" do konkretu. Myśli on, na
przykład tak: "tygrysa widziałem w zoo lub na zdjęciu, wiem co to jest;
kotowate to taka grupa zwierząt, która ma pewne cechy charakterystyczne, ze
względu na które je wyróżniono - znam te zwierzęta, bo poza tygrysem
widziałem jeszcze lwa, jaguara, pumę, rysia a w domu mam kota, nawet na oko
widzę między nimi podobieństwo; kręgowce to taka grupa zwierząt, które -
jak sama nazwa wskazuje - posiadają kręgi; wszystkie kotowate posiadają
rdzeń kręgowy (poza mnóstwem innych cech wspólnych); to zrozumiałe, wiem
jak połączyć abstrakcyjnego kręgowca z kotowatymi a w ich ramach z
tygrysem". W matematyce, w pewnych jej działach, takiego oczywistego
rozumowania przeprowadzić nie sposób. Dlatego też (chociaż nie tylko
dlatego) jest ona, statystycznie, mniej zrozumiała dla ludzi. Ale - i o to
głównie pytałem - można postawić pytanie, czy skoro jej obiekty są aż tak
abstrakcyjne i niesprowadzalne (bądź trudnosprowadzalne) do obiektów
konkretnych, skoro jej nazwy nie posiadają konkretnych desygnatów, czy
wobec tego, nie istnieje niebezpieczeństwo, że w pewnym momencie nazwa
zostanie oderwana od swojego abstrakcyjnego desygnatu i nie zostanie to
niezauważone?

Czy ja wyłożyłem swoje wątpliwości zrozumiale?Zrozumiale. I zapewne się domyślasz, że ich nie podzielam.

W punkcie pierwszym szukasz "dziury w całym" - równie dobrze ja mogę
twierdzić, że 2=/=2, ponieważ "lewe 2" to nie jest "prawe 2", gdyż zajmują
różne strony tego nibyrównania.
Podobieństwa "sprzętowe" między naszymi mózgami są tak wielkie i oczywiście
przekłądają się na podobieństwa w strukturze informacji i sposobie jej
przetwarzania, że różnice są niesistotne, zaniedbywalne. Chcesz utrzymywać, że
one "hoho, albo i więcej" - to Twój wybór, ale nie oczekuj, że inni będą się
zgadzać z poglądami niezgodnymi z wiedzą empiryczną.
Dotyczy też w dużej mierze kwestii semantycznych, choć tu różnice mogą być
zauważalne i powodować rzeczywiste problemy, choć te też są do
przezwyciężenia.
W punkcie drugim, piszesz o subiektywnym obieraniu abstrakcyjności pojęć
matematycznych i im kto mniej ma kontaktu a matematyką, tym bardziej dla niego
są abstrakcyjne i trudne jej pojęcia. Ten sam efekt osiągnąłbyś zapewne
próbując odpytać fizyków lub chemików na okolicznosć wiedzy socjologicznej lub
humanistycznej.
Ja starałem się zasygnalizować Ci, że pojęcia matematyczne nie są tak zupełnie
pozbawione odniesień do fizycznej rzeczywistości, jak to zaprezentowałeś, a
proces i stopień ich "odrealnienia" może jednak podlegać jakimś
zobiektywizowanym kryteriom oceny. Kryteriom, które w dużej mierze wynikają ze
sposobu przetwarzania informacji przez nasze mózgi, będącego razultatem jego
budowy. Z tego też powodu - pomijając ewidentne błędy w rozumowaniu - nie
należy oczekiwać, że etykiety pojęć mogą się od nich oderwać, a te od swoich
desygnatów. Taki proces jest niezgodny ze strukturalnymi właściwościami
naszego myślenia.
I takie jest moje stanowisko w tej kwestii.

Pozdrawiam

"Wiem wszystko", "Jeden z dziesięciu", "Telemilenium", "Poszukiwacze skarbów" - wygrał każdy z tych teleturniejów, niektóre kilka razy. Do wielkiego finału "Miliarda w rozumie" awansował trochę dzięki pomocy... Kubusia Puchatka. "Uczestnictwo w takich imprezach to dobra zabawa, możliwość poznania ciekawych ludzi i sprawdzenia swojej wiedzy"
- stwierdza Janusz Mrzigod i opowiada nam o stresie, wygranych i pytaniach, które śnią się nocami.

- Który z tych teleturniejów był dla pana najtrudniejszy?

- Na pewno "Miliard w rozumie". To teleturniej o wysokiej randze, prestiżowy. Pytania były trudne zwłaszcza w pojedynku, który decydował o wejściu do finału. Z kolei trudność "Jednego z dziesięciu" polega na tym, ze zawodnicy mają mało czasu na odpowiedź - zaledwie trzy sekundy.

- Wygrywał pan programy o różnej tematyce. Skąd tak różnorodne zainteresowania?

- Wbrew pozorom nie różnią się one od siebie tak bardzo. To teleturnieje, które wymagają od uczestników ogólnej wiedzy na różne tematy. Inna jest tylko formuła ich rozgrywania. "Poszukiwacze skarbów" byli tyle łatwiejsi, że odpowiedź wybierało się z trzech możliwych. Bardzo dużo czytam, mój zasób wiedzy ogólnej z różnych dziedzin jest spory. Nigdy nie startowałem natomiast w "Wielkiej grze", gdyż wymaga to wiedzy szczegółowej. Do takiego programu musiałbym się specjalnie przygotowywać.

- Kto pana namówił do udziału w pierwszym teleturnieju?

- Działo się to jeszcze w czasach studenckich, a program nazywał się "Wiem wszystko". Z tym pierwszym startem wiąże się pewna anegdota. Wraz z grupą znajomych założyliśmy grupę literacką "Reflektor". Zgłosiliśmy się do tego teleturnieju jako ta właśnie grupa i bardzo zaskoczyło nas, że organizatorzy zaprosili nas na nagranie do studia telewizji. Na miejscu nasze zaskoczenie było jeszcze większe. Okazało się bowiem, a proszę pamiętać, że ten teleturniej był emitowany przez kilka lat, iż byliśmy jedną z dwóch lub trzech grup, które zgłosiły się samodzielnie. Pozostałe zespoły ściągali do programu organizatorzy. Byli to na przykład żołnierze.

- Czy śledzi pan na bieżąco teleturnieje? Czym kierował się pan przy wyborze tego, a nie innego programu?

- Jestem na bieżąco ze wszystkimi nowościami i coraz bardziej przygnębia mnie to, co widzę. Coraz mniej jest teleturniejów, które wymagają od uczestników wiedzy. Stacje, zwłaszcza komercyjne, główny nacisk kładą na widowisko, podgrzanie atmosfery, efekt.

- Jak długo przygotowuje się pan do teleturnieju? W jaki sposób zdobywa pan potrzebną wiedzę?

- Przede wszystkim bardzo dużo czytam, w każdym miejscu i przy każdej okazji. Poza finałem "Miliarda w rozumie" nie przygotowywałem się specjalnie do żadnego programu. Moją ulubioną książką jest "Słownik mitów i tradycji kultury" Władysława Kopalińskiego. Znajduje się tam cała masa zupełnie nieprzydatnych i niepraktycznych wiadomości, które sprawdzają się znakomicie podczas teleturniejów.

- Z zawodu jest pan chemikiem, wykładowcą wyższej uczelni. Jakie są pana pozazawodowe zainteresowania?

- Moje zainteresowania są dość rozległe i różnorodne: fantastyka, komputery, gry komputerowe, sport i wiele innych. Właściwie łatwiej byłoby mi wymienić te dziedziny, których zdecydowanie nie lubię, niż te którymi się nie interesuję. Nie przepadam na ogół na oglądaniem serwisów informacyjnych, dlatego nie jestem na bieżąco zorientowany w polityce.

- Czy były takie pytania, które śniły się panu po nocach?

- Oczywiście! W teleturniejach oprócz wiedzy trzeba mieć trochę szczęścia. Można wiedzieć naprawdę sporo, a mimo to trafić na pytanie z dziedziny mało popularnej. Najbardziej zapamiętam na pewno pytania z pierwszej serii finałowej "Miliarda w rozumie". Odpadłem wtedy w pierwszym programie, choć miałem 6 punktów przewagi przed ostatnią konkurencją. W dogrywce przepadłem na pytaniu z mojej ulubionej dyscypliny sportu: Formuły-1. Pytanie brzmiało: "kto jest aktualnym mistrzem świata"? Banalne, ale zamiast odpowiedzieć, że Jacques Villeneuve podałem nazwisko Michaela Schumachera. Inne pytanie dotyczyło składu powietrza. Zamiast tlen, azot i argon, powiedziałem, że tlen, azot i dwutlenek węgla. Szybko się zorientowałem, że popełniłem błąd, ale było za późno. Zabrakło mi wówczas jednego punktu.

- Zwycięstwo w którym z teleturniejów przyniosło panu największą satysfakcję?

- Pięć razy wygrałem "Poszukiwaczy skarbów" i wielki finał "Jednego z dziesięciu", ale wyżej cenię sobie awans do finału "Miliarda w rozumie", tym bardziej, że wywalczyłem go w dramatycznych okolicznościach. W pewnym momencie miałem pięć punktów straty do ostatniego zawodnika, który mógł awansować, a mimo to wygrałem tę rozgrywkę. Z pomocą przyszedł mi wówczas... Kubuś Puchatek. Zdobyłem wtedy 3 punkty za szybkie rozpoznanie życiorysu sympatycznego miśka.

- Czym jest dla pana start w takich programach?

- Przede wszystkim jest to okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy. Można przeżyć niecodzienną przygodę i poznać ciekawych ludzi, jak choćby Marka Krukowskiego, absolutnego rekordzistę zwycięstw w teleturniejach. Kilkanaście razy wygrywał on "Wielką grę" i dwukrotnie "Miliard w rozumie"

- Czy utrzymuje pan kontakt z innymi uczestnikami teleturniejów?

- Zdecydowanie tak. Poznałem wielu ciekawych ludzi. Z Markiem Krukowskim kontaktujemy się głównie poprzez Internet. Znam też kilka osób ze Śląska. Ostatnio nawet wystartowaliśmy razem w "Awanturze o kasę", ale nie poszło nam zbyt dobrze.

- Czy dzięki wygranym stał się pan bogatym człowiekiem?

- Bez przesady! Za wygraną w "Poszukiwaczach skarbów" kupiłem nowy samochód. Siedem lat temu wygrałem auto w finale "Jeden z dziesięciu". Inne finansowe premie przeznaczyłem na udoskonalanie komputera i remonty domu. By utrzymywać się z teleturniejów, trzeba grywać regularnie i non stop się dokształcać, a mnie pochłania praca naukowa. Zapewniam jednak, że warto czytać, wygrywać i dobrze się przy tym bawić!

Nasza Droga 38/2003

>